کمک به بیماران قلبی عروقی با محصول ساخت داخل

درمانگاه فارابی اخبار 07 شهریور 1402
کمک به بیماران قلبی عروقی با محصول ساخت داخل

فناوران یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید الکترود یک بار مصرف الکتروکاردیوگرافی شده اند که در تست ورزش، هولتر مانیتورینگ، اتاق عمل، ثبت نوار قلب و مانیتورینگ طولانی مدت بیماران بستری کاربرد دارد.

به گزارش روز یکشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری، مهدی اسکندری، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره تولید تجهیزات پیشرفته در حوزه قلب و عروق در این شرکت گفت: با توجه به نیاز به تشخیص به موقع و درمان عارضه های قلبی و عروقی این حوزه از اهمیت بالایی برخوردار است. این محصولات پیش از تولید در کشور، از خارج از کشور وارد می شدند و این مساله باعث خروج ارز و محدودیت هایی برای کاربران و مراکز درمانی می شد.

این فعال فناور با بیان این‌که کاربرد اساسی این محصولات دانش بنیان در تشخیص اولیه و همچنین مراحل درمان مشکلات قلبی است، عنوان کرد: این محصولات از سطح بالایی از فناوری برخوردارند و در کمک به بیماران قلبی و عروقی بسیار حیاتی و مورد نیاز هستند.

وی درباره الکترود یک بار مصرف الکتروکاردیوگرافی، اظهار داشت: این محصول در تست ورزش، هولتر مانیتورینگ، اتاق عمل، ثبت نوار قلب و مانیتورینگ طولانی مدت بیماران بستری و … کاربرد دارد.

این فعال فناور، دستگاه الکتروکاردیوگراف را یکی دیگر تولیدات این شرکت دانش‌بنیان اعلام کرد و افزود: این دستگاه برای ثبت نوار قلب در مراکز درمانی، کلینیک‌ها، اورژانس، بخش های بستری و… استفاده می شود. نوار قلب برای بررسی و تشخیص اولیه عارضه قلبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسکندری درباره مزایای رقابتی محصولات ساخت این شرکت اظهار داشت: تلاش شده است محصولات ضمن برخورداری از کیفیت بالا، قابلیت استفاده در کاربردهای مختلف داشته باشند. استفاده از این محصول با توجه به چسبندگی بالا و کیفیت مناسب ژل و سایز مناسب، منجر به رضایت کاربر و بیمار نیز می شود.

این فعال فناور درباره اشتغال ایجاد شده به واسطه تولیدات این شرکت دانش‌بنیان گفت: این شرکت داری سه خط تولید پیوسته برای تولید محصول مصرفی چست الکترود است که به اشتغال مستقیم ۲۰ نفر و غیر مستقیم ۳۵ نفر منجر شده است. همچنین تولید دستگاه الکتروکاردیوگراف به اشتغال مستقیم هفت نفر و غیر مستقیم ۲۰ نفر در شرکت منجر شده است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان داده گستران دنا افزود: تیم قوی تحقیق و توسعه شرکت متشکل از دانش آموختگان در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد در تخصص های مختلف مرتبط با تمام محصولات قلب و عروق به طور تمام وقت در حال بررسی برای بهبود کیفیت و توسعه قابلیت های محصولات فوق و طراحی محصولات مرتبط هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.