تولید باتری‌های نانویی با هدف افزایش سرعت در حمل‌ونقل جاده‌ای

درمانگاه فارابی اخبار 11 اسفند 1401
تولید باتری‌های نانویی با هدف افزایش سرعت در حمل‌ونقل جاده‌ای

یک شرکت مواد شیمیایی آلمانی برای توسعه باتری‌هایی که با فناوری‌نانو تقویت شده‌اند، سرمایه‌گذاری در چین انجام داد. این شرکت تلاش دارد باتری‌هایی را با کارایی بالا که یک عامل مهم در تسریع در برقراری حمل و نقل جاده‌ای و کاهش دائمی انتشار دی اکسید کربن است، تولید کند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از تارنمای شرکت مواد شیمیایی آلمانی ایوونیک (Evonik)، این شرکت اقدام به سرمایه‌گذاری در شرکت چینی سوپرسی (SuperC) کرد، شرکتی که متخصص در حوزه باتری است.

این شرکت چینی مواد گرافنی را برای کاربردهای باتری‌های لیتیوم یون تولید می‌کند. گفته می‌شود که این مواد ظرفیت حل محدودیت‌های اصلی وسایل نقلیه برقی را دارد.

برنارد محر رئیس سرمایه‌گذاری ایوونیک گفت: با سرمایه گذاری در شرکت تخصصی سوپرسی ما از یک فناوری آینده‌دار و امیدوارکننده پشتیبانی می‌کنیم. باتری‌های با کارایی بالا یک عامل مهم در تسریع در برقراری حمل و نقل جاده‌ای و کاهش دائمی انتشار گاز دی اکسید کربن (CO۲) است.

این سرمایه گذاری توسط صندوق فناوری پایداری که در سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی شد، انجام می شود که حجم کل سرمایه‌گذاری ۱۵۰ میلیون یورو است بنابراین این گروه با سرمایه‌گذاری در یک فناوری نوآورانه و مدل تجاری، اهداف پایداری خود را تقویت می‌کند. تمرکز صندوق بر روی فناوری‌های جدید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای و همچنین نوآوری‌هایی که مکمل راه‌حل‌های نسل بعدی ایوونیک است.

این شرکت چینی یک فرآیند نوآورانه برای تولید گرافن چند لایه (FLG) و به نوبه خود، خمیر الکترودها در باتری های لیتیوم یون ایجاد کرده است. افزودن گرافن باعث افزایش هدایت الکتریکی و حرارتی باتری ها برای شارژ سریع‌تر و عملکرد بهتر می‌شود. مقاومت باتری‌ها نیز نسبت به درجه حرارت بیشتر می‌شوند. این امر باعث صرفه جویی در نیاز به خنک‌کننده می شود و خطر آتش سوزی را کاهش می‌دهد.

دی سان مدیرعامل سوپرسی گفت: با استفاده از این فناوری جدید، می‌خواهیم راه را برای نسل بعدی باتری‌ها هموار کنیم. ما خوشحالیم که ایوونیک را به‌عنوان یک شریک قدرتمند و بین‌المللی در کنار خود قرار می‌دهیم.

استفان پلاس رئیس خط رابط کاربری و عملکردی ایوونیک هم اظهار داشت: با همکاری چینی ها ما دانش فنی و درک خود را از بازار بسیار پویا گسترش می‌دهیم. این نتایج کاملاً با راهبرد رشد ما برای راه‌حل‌های باتری متناسب است.

ایوونیک به عنوان یک شرکت پیشرو در زمینه مواد شیمیایی تخصصی، متعهد به راه‌حل های نوآورانه و پایدار است. یکی از نقاط تمرکز این شرکت بر بهبود فناوری باتری است، محصولات این شرکت در اجزای مختلف باتری‌ها استفاده می‌شود و آنها را قدرتمندتر، ایمن‌تر و سازگارتر با محیط زیست‌ می‌کند. ایوونیک همچنین مرکز تحقیقات جهانی لیتیوم یون خود را در شانگهای دارد.

شرکت سوپرسی Hefei Haizhou New Material، که به‌عنوان SUPERC شناخته می‌شود، در سال ۲۰۱۱ در دونگگان، چین تأسیس شد. این شرکت در حال تولید مواد الکترود مبتنی بر گرافن برای باتری‌های لیتیوم یون است.

بنا بر گزارش‌ها مواد این شرکت در حال حاضر در محصولات تولیدکنندگان پیشرو در باتری چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت سوپرسی قصد دارد در سال ۲۰۲۳ یک مرکز تولید جدید افتتاح کند.

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.