دومین مورد موفق پزشکی از راه دور کشور در شهرستان صحنه انجام شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: باتلاش‌های انجام شده کارشناسان حوزه معاونت درمان دانشگاه دومین مورد موفق «تله استروک» کشور (پزشکی از راه دور) در شهرستان صحنه انجام گرفت.

دکتر «پرویز صوفیوند» روز سه‌شنبه به ایرنا افزود: بیمار مردی ۶۷ ساله بود که به علت اختلال تکلم، همی پلژی چپ و کاهش فورس اندام سمت چپ به بیمارستان معاون صحنه مراجعه کرد و پس از معاینات اولیه، انجام سی‌تی اسکن، شرح‌ حال و اطلاعات دقیق بالینی توسط پزشک عمومی بیمارستان معاون صحنه دکتر اسدزاده به فلوشیپ استروک دکتر هزارخانی اطلاع داده شده و پس از تایید، داروی آلتپلاز بعد از ۳۷ دقیقه از ورود بیمار به بیمارستان تزریق و برای ادامه درمان به بیمارستان امام رضا (ع) اعزام شد.

وی اظهار داشت: در روش تله استروک تزریق داروی ترومبولیتک در مرکز مبدأ که فاقد نورولوژی و دارای سی تی اسکن است توسط پزشک اورژانس و با هدایت و راهنمایی متخصص نورولوژی در مرکز معین ۷۲۴ به روش تلفنی انجام می‌ شود.

سرویس TeleStroke یا تله استروک یک نوع پزشکی از راه دور است که تحت برنامه Partners TeleStroke، برای ارایه مفیدتر و سریع تر مراقبت های سکته مغزی توسعه یافته است. این برنامه به شما کمک می کند تا بیماران سکته مغزی را به سرعت ارزیابی و درمان کنید.

شهرستان صحنه با ۷۷ هزار نفر جمعیت در ۵۵ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده است.