آلمان بالاترین آمار فوتی روزانه کرونا را در ۹ ماه گذشته گزارش کرد

درمانگاه فارابی اخبار 11 آذر 1400
آلمان بالاترین آمار فوتی روزانه کرونا را در ۹ ماه گذشته گزارش کرد

اداره بهداشت عمومی ایالت «بادن-وورتمبرگ» اعلام کرد که نتیجه آزمایش نوع اومیکرون کووید-۱۹ روی چهار نفر در جنوب آلمان، با وجود اینکه علیه ویروس کرونا به طور کامل واکسینه شده بودند، مثبت شده است.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از پایگاه اینترنتی رویترز، سه نفر از این افراد آلوده، به ترتیب در ۲۶ و ۲۷ نوامبر از یک سفر کاری به آفریقای جنوبی بازگشته بودند و نفر چهارم یکی از اعضای خانواده یکی از این افراد است. هر چهار نفر علائم متوسطی از ابتلا به سویه جدید کرونا را نشان دادند.

آلمان بالاترین آمار فوتی روزانه کرونا را در ۹ ماه گذشته گزارش کرد

بر اساس این گزارش، همچنین آلمان امروز چهارشنبه بالاترین تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را از اواسط فوریه گزارش کرد.

بیمارستان‌های آلمان هشدار دادند که تا کریسمس احتمالا ۶ هزار فرد مبتلا به کرونا تحت مراقبت‌های ویژه قرار می گیرند که این میزان بالاتر از پیک بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان در زمستان سال گذشته است.

موسسه «روبرت کُخ»، سازمان دولتی بیماری‌های عفونی آلمان، روز چهارشنبه ۶۷ هزار و ۱۸۶ مورد جدید ابتلا به کرونا را گزارش کرد که ۳۰۲ مورد بیشتر از یک هفته قبل است. همچنین ۴۴۶ مورد مرگ ناشی از این بیماری را اعلام کرد که بالاترین رقم روزانه از ۱۸ فوریه تاکنون بوده است؛ به این ترتیب تعداد کل قربانیان کرونا در این کشور به ۱۰۱ هزار و ۷۹۰ نفر رسیده است.

با این حال، این نرخ هفت روزه ابتلا به کرونا در هر ۱۰۰ هزار نفر برای دومین روز کاهش یافت و از ۴۵۲.۲ نفر در روز سه شنبه به ۴۴۲.۹ نفر رسید. دولت‌های فدرال و منطقه‌ای آلمان دیروز سه‌شنبه توافق کردند تا برای مقابله با موج چهارم کووید-۱۹ اقداماتی را از جمله تشدید کمپین واکسیناسیون و محدود کردن تماس، به‌ ویژه برای افراد واکسینه نشده انجام دهند.

این رهبران که قبلاً توسط محققان به دلیل دیر اقدام کردن مورد انتقاد قرار گرفته بودند، موافقت کردند که تصمیمات قاطعی را در روز پنجشنبه در مورد پیشنهادهایی مانند اجبار مشتریان به نشان دادن مدرک واکسیناسیون یا بهبودی از کرونا برای ورود در مغازه ها و محدود کردن تعداد مشارکت افراد در رویدادهای بزرگ اتخاذ کنند.

گرنوت مارکس، رییس انجمن مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان، هشدار داد که صرف نظر از اقداماتی که مقامات آلمانی برای مقابله با موج چهارم کرونا انجام می دهند، احتمالا ۶ هزار نفر تا کریسمس بر اثر ابتلا به کرونا در بخش های مراقبت‌های ویژه بیمارستان های این کشور بستری می شوند.

این رقم در مقایسه با بالاترین رقم قبلی پنج هزار و ۷۴۵ بیمار کرونایی که در روز سوم ژانویه سال قبل در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان های این کشور بستری بودند، بسیار بیشتر است. آلمان همچنین به دلیل کمبود کادر پرستاری تخت‌های کمتری در حال حاضر دارد.

مارکس به تلویزیون ZDF گفت: وضعیت واقعاً به طور فزاینده‌ای تنگ‌تر می‌شود و از دولت خواست تا یک قرنطینه موقت را در نظر بگیرد تا بتوانند کلینیک ها را از فروپاشی نجات دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.